ים לכולם

עודכן: 17 בפבר׳ 2020

היום ב"חדר פלאות" אנחנו מארחות את האמנית נועה גרוס ומשוחחות איתה על איך אמנות מאפשרת לנו להפוך למדעניות וקוסמות.

נועה למדה אמנות בבית הספר "המדרשה" היא יצרה עבודות וידיאו מעניינות

ובשנים האחרונות היא יוצרת יחד עם האמן אורי נועם מיצבים שהם פסלים ויצירות שמתייחסים אל המקום והחלל בו הם נמצאים.

בתערוכה האחרונה שלהם נועה ואורי בנו מחוץ לגלריית הלובי בתל -אביב פריסקופ גבוה באורך של כמה קומות.

מי שמגיע לגלריה שנמצאת ברחוב ארלוזרוב 6 וקרובה אל הים, יכול לגשת אל העבודה של נועה ואורי להציץ בתוך עינית קטנה ולראות את הים אפילו אם הוא עומד עם הגב לים ולמרות כל הבניינים הגבוהים שמסתירים אותו. אמרנו שהיא קוסמת?

"המטרה של היצירה היתה להוריד את הים מקומת הגג אל קומת הכניסה של הבניין כך שכל אחד יוכל לראות את הים לא רק מי שגר בקומות העליונות. נוף לים לכולם. את הפריסקופ בנינו לאחר התייעצות עם מומחה לאופטיקה והוא עשוי ממראות ועדשות, עיינית וצינור באורך שישה עשר מטרים." מספרת נועה.

ואיך זה לעבוד בצמד? "אורי ואני עובדים יחד מזה שלוש שנים ואנחנו מאוד נהנים מהעבודה המשותפת. בעיקר מה שחשוב בינינו זה הדיאלוג. אנחנו חולמים יחד על עבודות שבנפרד לא היינו מגיעים אליהן."

האם את זוכרת יצירות אמנות שראית כילדה?

"כילדה אני זוכרת שאמא שלי היתה לוקחת אותנו למוזיאון תל-אביב ומבטיחה בסוף קוראסון שוקולד. זה היה מאוד מפתה כי בבית לא אכלנו ממתקים. הלכתי תמיד בשמחה. היצירה הראשונה שבאמת התחברתי אליה הייתה בתערוכה של הפויינטיאליסטים. כשהייתי קרובה ליצירה לא ראיתי כלום רק נקודות וכשהתרחקתי ממנה פתאום הצלחתי לראות את הדמויות והנוף וזה ריתק אותי והיפנט אותי."

למה כדאי לשים לב כשמבקרים בתערוכה "היזון חוזר" ?

"כדאי לשים לב בעיקר לכך שזו עבודה שמושפעת ממזג האוויר והשמש. בכל שעה הים יראה אחרת וכך גם בכל תנאי ראות כמו אובך או גשם או שקיעה."

תודה רבה לנועה. בשבת "חדר פלאות" יתארח בתערוכה "היזון חוזר" לסיור,סיפור ויצירה. ההרשמה כאן, מחכות לכם.


ליבי ומור, חדר פלאות, סיורי אמנות ויצירה לילדים וילדות

123 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול