מורי וליבי.jpg

"חדר פלאות" 

בין הביקור בגינה למשחק בשכונה בין המסך לבין הפארק אנחנו מציעות מרחבים חדשים לילדים וילדות.

הפעילות  ב"חדר פלאות"  כוללת ביקור בתערוכות משתנות בגלריות, וגם הדרכות אונליין מקוונות. הפעילות קבוצתית, קשובה ומזמינה לדיאלוג ושיחה וכוללת משחקים מגוונים, לימוד טכניקות התבוננות באמנות ומושגי יסוד בתולדות האמנות, סדנת יצירה וביטוי עצמי, צחוקים ודמיון. 

מדי חודש אנחנו מעלות את המגזין האינטרנטי של חדר פלאות אשר מוקדש בכל פעם לנושא אחר. במגזין תמצאו יצירות אמנות, ראיונות עם אמנים ואמניות, הסכת, פודקאסט, דפי יצירה יפים, ועוד.

המגזין מעוצב כך שאפשר להדפיס את דפי היצירה ואת הכתבות השונות ולהנות מהן גם בקריאה לא מול המסך.

אנחנו ב״חדר פלאות״, מאמינות שהילדות היא תקופה קדושה, כפי שאמרה אחת מסופרות הילדים האהובות עלינו, רוסה לגרקרנץ. לכן הפעילויות שלנו מעודדות דמיון, התבוננות, פליאה ומכבדות את קצב הילדות הטבעי .  

שיטת ההדרכה  שלנו מבוססת על  תכנית הלימודים שלמדנו בקורס של המומה-MOMA, המוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק "אסטרטגיות ליצירת מעורבות של ילדים עם אמנות" ועל הניסיון שלנו בעבודה עם ילדים בבתי ספר, גנים ומסגרות פרטיות .

ליבי אביכזר, בוגרת החוג לסוציולוגיה באונ׳ ת״א, בוגרת מסלול הסבת אקדמאים לחינוך יצירתי בגיל הרך של סמינר הקיבוצים, עוסקת בהוראה, הדרכה וכתיבה. 

מור שמושקוביץ, בוגרת החוג לפילוסופיה ואמנות באונ׳ ת״א, בוגרת התוכנית ללימודי המשך באמנות בבית ברל, תרפיסטית ועוסקת בצילום והוראה.

מי אנחנו